Sportovní areály města Chrudim
V průhonech 503
537 03 Chrudim 3

tel.: 469 638 737
tel.: 469 669 260

Všeobecné podmínky užívání skateparku

Provozní řád veřejného sportovního hřiště skatepark

Vážení návštěvníci,

skatepark byl vybudováno nemalými prostředky městem Chrudim a je vám dán za drobnou úplatu k dispozici pro využití volného času. Pro zpříjemnění pobytu vás žádáme o dodržování podmínek tohoto provozního řádu, vydaného na základě zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů.


Skatepark je vhodný pro jízdu pouze na skateboardu, bruslích a BMX kole. Aby mohlo být BMX kolo ve skateparku použito, musí být vybaveno plastovými koncovkami na řídítkách a plastovými pegy. Pohyb na jízdních kolech je ve skateparku (s výjimkou kol BMX podle DIN 79105) zakázán.

Skateboardové hřiště je určeno především pro mládež starší 15 let.

Děti ve věku 6-15 let mohou zařízení využívat pouze v doprovodu rodičů, odpovědného zástupce či jiné osoby starší 18 let.

V zájmu bezpečnosti sportujících je možno skatepark používat za přítomnosti minimálně dvou osob, z nichž pouze jedna osoba může provádět jízdu a druhá bude vykonávat dohled.

Ochranné pomůcky doporučujeme všem uživatelům, každý aktivní uživatel mladší 15 let musí při jízdě ve skateparku ochranné pomůcky (helmu, chrániče kolen a loktů) používat bezpodmínečně. Při jízdě v bowlu musí používat ochrannou helmu všechny věkové kategorie. Pohyb na hřišti je na vlastní nebezpečí uživatele. Majitel a provozovatel hřiště neodpovídá za újmu na zdraví nebo majetku návštěvníků, vzniklou při sportovní i jiné činnosti. Skatepark je uzavřen a nezpůsobilý provozu v případě deště, mokrého povrchu překážek a prostoru mezi překážkami, v zimních měsících při sněhové pokrývce a náledí. Dále také v nočních hodinách a v čase snížené viditelnosti.

Provozní doba:

 • od 1. října do 31. března od 9:00 hod. do 17:00 hod.
 • od 1. dubna do 30. září od 8:00 hod. do 21:00 hod.

V celém prostoru hřiště je zakázáno:

 • kouřit a konzumovat alkoholické nápoje a omamné látky
 • jízda na kole (s výjimkou BMX, viz výše), motocyklech a v motorových vozidlech
 • stanovat, nocovat, rozdělávat a udržovat otevřené ohně
 • malovat a vylepovat plakáty na překážky a betonovou plochu
 • pořádat propagační, reklamní a jiné akce bez písemného povolení provozovatele
 • poškozovat a znečišťovat prostory, zařízení a vybavení, vnášet jakékoli skleněné obaly a předměty
 • donášet či instalovat nové sportovní prvky
 • vstupovat se zvířaty

Návštěvník je povinen:

 • respektovat provozní řád a pokyny správce
 • využívat areál pouze v provozní době
 • chovat se slušně a ukázněně tak, aby neohrožoval ostatní ani sám sebe
 • udržovat čistotu a pořádek
   

Skatepark je pod dohledem kamery Městské policie.

Pokud se setkáte s poškozováním zeleně nebo vybavení skateparku, oznamte to prosím neprodleně Městské policii – tel. č. 156.

 

DĚKUJEME VÁM, ŽE PROVOZNÍ ŘÁD DODRŽUJETE.

Správce hřiště:
Sportovní areály města Chrudim
V Průhonech 503, 537 03 Chrudim 3
Odpovědný pracovník: Mgr. Luděk Marousek – tel. 469 669 261, e-mail: l.marousek@sportovistechrudim.cz

PŘEJEME VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM HEZKÝ DEN.


Důležitá telefonní čísla:

 • Hasiči: 150
 • Záchranná služba: 155
 • Policie: 158
 • Městská policie : 156
 • Tísňové volání/SOS: 112

Novinky
Cvičení a plavání seniorů
Rozcvičování a uvolňování kloubů horních a dolních končetin, krční a bederní páteře, protažení celého těla v bazénu. Více informací na stránce Cvičení a plavání seniorů.
Cvičení a plavání těhulek
Vhodné pro nastávající maminky od ukončeného třetího měsíce těhotenství do porodu, více informací na stránce Cvičení a plavání těhulek.
Letní koupaliště uzavřeno
Letní koupaliště pro letošek ukončilo sezonu. Děkujeme za přízeň, těšíme se na léto 2022.
Plavecké kurzy
První turnus předplaveckých kurzů a první pololetí kurzů pro pokročilé jsou již obsazeny.
kurzy bruslení
Podzimní kurzy bruslení 2021 Kurzy bruslení pro děti od 5 let začátečníky i pokročilé začínají v neděli 3.10.2020. 10 lekcí /1500 Kč. Rezervace a případné dotazy na tapa@seznam.cz. Platba v hotovosti 3.10. před 1.lekcí ve vestibulu zimního stadionu v Chrudimi. S sebou: nabroušené brusle, rukavice, pokrývku hlavy, kartičku pojišťovny. Sledujte naše webové stránky www.krasochrudim.eu, kde průběžně zveřejňujeme časy tréninků - záložka Tréninky - červeně Kurz.
Bezinfenkčnost
Dovolujeme si upozornit, že stále platí povinnost prokazování bezinfekčností. V opačném případě jsme oprávněni nevpustit do areálu krytého bazénu ani na plovárnu. Děkujeme za pochopení.
Prázdninová sauna
Prodloužili jsme otevírací dobu sauny o prázdninách, viz stránky provozní doba.
Kondiční plavání o prázdninách
O prázdninách krytý bazén přístupný pro kondiční plavání v úterý a ve čtvrtek od 16:00 do 20:00 hod., viz stránky provozní doba.
Prázdninová sauna
Od 1.7 do 1. 9. 2021 upravena provozní doba sauny, viz stránky provozní doba.
Otevření koupaliště
V pátek 4. 6. 2021 bude v případě příznivého počasí otevřeno letní koupaliště od 12.00 do 20.00 hod. V případě nepříznivého počasí bude k dispozici krytý bazén.
Otevření sportovišť
Od pondělí 31. 5. 2021 se otevírá krytý plavecký bazén, sauna a v případě vhodného počasí i letní koupaliště. Děkujeme za respektování aktuálně platných hygienických pravidel. Bližší informace na stránce ke covid-19.
Uzavření skateparku
V úterý 11. 5. 2021 proběhne ve skateparku plánovaná oprava - z tohoto důvodu bude areál po celý den uzavřen. Děkujeme za pochopení.
DDH se otevírá individuálním návštěvám
Dle usnesení vlády ze dne 18. 3. 2021 č. 299 oznamujeme, že je umožněno užívat Dětské dopravní hřiště v počtu nejvýše 2 osob, s výjimkou členů domácnosti. Rezervace na tel. 606281470, p. Černocký, provozní doba pondělí - pátek, 9.00 - 16.00 hod.
Skatepark se otevírá profi sportovcům
Dle usnesení vlády ze dne 18. 3. 2021 č. 299 oznamujeme, že je umožněno sportovat ve Skateparku Chrudim osobám se statusem profesionálního sportovce. Sportovec je povinen na vyzvání Městské policie předložit registrační průkaz, potvrzení sportovní asociace nebo jiné doklady o tomto statusu.
Uzávěrka sportovišť pokračuje
Na základě rozhodnutí Vlády ČR i nadále pokračuje uzávěrka všech sportovišť. Užití atletických a fotbalových ploch je možná pouze vrcholovým sportovcům na základě výjimky. Děkujeme za pochopení.
Uzavření sportovišť
Na základě rozhodnutí Vlády ČR se dnem 18. 12. 2020 uzavírá krytý plavecký bazén, sauna, zimní stadión a omezuje provoz skateparku. Děkujeme za pochopení.
Otevírání sportovišť
Na základě rozhodnutí Vlády ČR se dnem 3. 12. 2020 otevírá krytý bazén (s omezením počtu návštěvníků - max. 55), sauna (s omezením počtu návštěvníků - max. 20), skatepark (s omezením počtu návštěvníků - max. 50). Zimní stadion zůstává pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.
Dárková inspirace
Tip na originální dárek - nabízíme dárkové poukazy pro vstup na sportoviště. Více informací na stránce k dárkovým poukazům.
Prodej permanentek
Prodej permanentek do ukončení uzavírky Sportovních areálů vždy v pondělí / ve středu / v pátek od 12.00 do 15.00 hod. Prodej v jiném čase či na fakturu po předchozí dohodě s ekonomkou p. Odehnalovou (tel. 734 391 539).
Anketa

Chodíte s dětmi na dopravní hřiště?

Ano, už jsem letos byl/-a

 

63.4 %

Ano, chystám se

 

11.2 %

Ne, nemám s kým jít

 

10.5 %

Ne, hřiště mne nezajímá

 

14.9 %

celkem hlasů: 784

Předpověď počasí